Prvňáčci do Chorvatska k moři

Také v uplynulých dvou letech městský obvod Mariánské Hory a Hulváky organizoval adaptační pobyty žáků prvních tříd Základní školy Gen. Janka v Chorvatsku. Navázal tak na dobrou zkušenost, která v Mariánských Horách fungovala už od roku 2015 s cílem zahájit první školní rok dětí u moře, ve zdravém a slunečném prostředí. Děti se svými rodiči a třídní učitelkou jezdili do chorvatského Biogradu na Moru. Finanční spoluúčast rodin byla nastavena na dva a půl tisíce za jednoho dospělého a jedno dítě, zbytek hradil městský obvod ze svého rozpočtu. V letošním roce bohužel adapťák kvůli nejistoty způsobené koronavirem byl zrušen, vedení radnice proto plánovalo zrealizovat ho v náhradním termínu v červnu roku 2021, pokud by to epidemiologická situace umožnila.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *