Výlety pro seniory a počítačové kurzy

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky pořádal dvakrát ročně pro své seniory výlety. Za symbolický poplatek se tak nejstarší obyvatelé obvodu mohli podívat na nejrůznější místa v Moravskoslezském kraji, ale i jinde. V uplynulých dvou letech se výletníci vydali na zámek Lešná u Valašského Meziříčí, podívali se do manufaktury gobelínů, ale navštívili také zámek Bruntál, areál u Vodníka Slámy v Háji ve Slezsku, Svatý Kopeček u Olomouce a místní zoologickou zahradu. Zájezdy se staly velmi oblíbenou akcí, které se v posledním období zúčastnilo téměř tři sta obyvatel obvodu. Nebyly to ale pouze výlety. Pro seniory vedení radnice zajistilo také počítačové kurzy a další akce.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *