Přírodní učebny ve školce a škole za dotace

Vedení městského obvodu ve spolupráci s ředitelkami příspěvkových organizací a zahradními architekty připravilo studie pro budoucí výstavbu přírodních učeben v zahradě Mateřské školy U Dvoru a v atriu Základní školy Gen. Janka. Jedná se o místa, kde bude možné realizovat enviromentální výchovu, podporovat u dětí vztah k přírodě, ale také odpočívat a relaxovat. Součástí učeben jsou hmatové chodníky, hmyzí domečky, dendrofony, záhony pro pěstování bylinek a další výukové prvky z přírodních materiálů. Každá z učeben vyjde zhruba na milion korun, z toho polovina je hrazena z dotace. V zahradě MŠ U Dvoru u se výstavba právě realizuje, v základní škole je v plánu vybudovat ji v roce 2021.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *